Kojce dla psów z drewnem

Wyświetlanie 1–15 z 24 wyników

Kojec drewniany to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort czworonoga! W tej kategorii Stalmex proponuje szeroki wybór kojców o różnorodnej formie, rozmiarach i sposobach wykończenia. Jeśli zależy Ci na dużej stabilności kojca i jednocześnie estetycznym wyglądzie, to trafiłeś w odpowiednie miejsce!

Kojec drewniany – cechy szczególne i konstrukcja

W ofercie Stalmex znajdziesz niezawodne kojce dla psów drewniane z pionowymi kratami. Niezależnie od tego, który kojec drewniany w tej kategorii wybierzesz, możesz spodziewać się konstrukcji wytrzymałej, łatwej w utrzymaniu i pasującej wyglądem do każdej posesji, dzięki czemu nie będzie konieczny montaż siatki zabezpieczającej.

Każdy kojec drewniany dla psa w niniejszej kategorii będzie składał się z kilku podstawowych elementów: solidnych krat (niektóre modele także z ocynkowanych) będących gwarantem stabilności kojca, ścian z wysokiej jakości drewna, a także blaszanego dachu ze spadem skierowanym do tyłu konstrukcji, co ułatwia odprowadzanie wody deszczowej.

Mimo oczywistych podobieństw, modele kojców będą różniły się od siebie powierzchnią, obecnością drewnianej podłogi lub jej brakiem, a także wyposażeniem dodatkowym. Poza wygodnym, ryglowanym otwarciem, kojec wykonany z drewna może posiadać dodatkowe drzwiczki obrotowe z uchwytem na miski. Ułatwiają one karmienie bez konieczności otwierania kojca.

Kojec drewniany dla psa – zalety

Twój czworonożny przyjaciel potrzebuje swojego miejsca dla siebie – azylu, w którym będzie mógł odpocząć po zabawie i w spokoju zjeść. Kojec drewniany dla psa sprawdzi się w tym celu idealnie! Jeśli posiadasz nieco wolnego miejsca na swojej posesji, łatwy w montażu zewnętrznym kojec wyposażony w wytrzymałe kratowania stworzy dogodne miejsce dla Twojego przyjaciela. Dzięki temu montaż siatki zabezpieczającej – np. metalowej – przejdzie do przeszłości.

Kojec drewniany dla psa ma szereg zalet, na które warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup:

  • wytrzymałość i ochrona przed warunkami zewnętrznymi – odporność i stabilność kojca to efekt wykorzystania wysokiej jakości materiałów i komponentów. Sprawia to, że kojec dla dużego psa drewniany spełni swoje zadanie nawet w przypadku energicznego i masywnego czworonoga, który będzie regularnie napierał łapami na kraty i ściany schronienia.Kojec drewniany dla psa dobrze izoluje przed skrajnymi temperaturami, całkowicie chroni przed opadami, a umieszczenie w jego wnętrzu dodatkowej budy stworzy dla psa ciepły kąt, do którego będzie chętnie wracał.
  • komfort i poczucie bezpieczeństwa – nawet jeśli kojec dla psa z drewna będzie miał całkowicie zasłoniętą tylko część ścian, to i tak stworzy to dla psa przestrzeń, którą uzna za należącą tylko do niego. Drewniany kojec dla psa lepiej niż w przypadku innych materiałów izoluje od dźwięków pochodzących z zewnątrz. Jest to ważne dla psów, które nie lubią nadmiaru bodźców lub dopiero przyzwyczajają się do danego miejsca.
  • estetyczny wygląd – kojec drewniany dla psa prezentuje się znacznie lepiej niż gdyby był stworzony w całości z blachy lub metalu. Pozwala to złagodzić pojawiające się u niektórych osób negatywne skojarzenia z kojcem, jako miejscem ograniczania wolności psa. W końcu kojec ma służyć jego dobru, a przy tym nie powinien on spędzać wewnątrz całych dni!Niezależnie od charakteru danego miejsca, kojec drewniany nie będzie psuł wizualnych aspektów posesji, co mogłoby mieć miejsce w przypadku użycia siatki zabezpieczającej.
  • łatwa konserwacja – w przypadku montażu zewnętrznego użycie popularnego, naturalnego materiału, jakim jest drewno, znacznie ułatwia utrzymanie kojca w dobrym stanie na przykład poprzez odpowiednią impregnację. Dzięki temu kojec drewniany będzie Ci służył latami.
  • duży wybór możliwych konfiguracji kojca – niezależnie od Twoich potrzeb, wśród kojców drewnianych Stalmex znajdziesz ten o idealnym rozmiarze – zarówno pod względem Twoich możliwości przestrzennych, jak i preferencji i specyficznych cech Twojego psa.

Kojec drewniany – z korzyścią dla Twojego psa

Kojec drewniany dla psa to przede wszystkim miejsce, które stanie się idealnym schronieniem dla psa. Każdy dostępny w tej kategorii kojec to gwarancja bezpieczeństwa Twojego zwierzaka – brak ostrych, wystających elementów i odpowiednie przestrzenie między kratami. Kojec dla psa drewniany wytrzyma regularny napór łap nawet bardzo dużego i energicznego psa.

Kojec drewniany jako forma zamkniętego legowiska dla psa w przypadku montażu zewnętrznego budził niegdyś kontrowersje związane z ograniczaniem zwierzęciu dostępnej przestrzeni. W rzeczywistości kojec drewniany dla psa stosowany mądrze będzie dla niego korzystny!

Adoptowany pies, a zwłaszcza mający problemy z agresją lub lękiem, doceni miejsce tylko dla siebie, do którego będzie mógł w każdej chwili wrócić, odpocząć i zjeść. W takim wypadku kojec drewniany dla psa sprawdzi się perfekcyjnie, gdyż materiał ten dobrze tłumi dźwięki, a ściana wykonana z niego ograniczy także bodźce wizualne.

Przyda się to, zwłaszcza jeśli mieszkasz w dość ruchliwej okolicy. Wystarczy przemyśleć i wybrać odpowiedni układ ścian drewnianych i krat oraz zdecydować się na adekwatną do rasy i temperamentu psa powierzchnię kojca.

Kojec drewniany – korzyści dla Ciebie

Każdy kojec drewniany dla psa w sklepie Stalmex zapewnia wygodę także dla właściciela. Jeśli twój pies ma niespożyte pokłady energii i przeszkadza Ci podczas pracy lub relaksu w ogrodzie, to tymczasowy pobyt w kojcu na pewno będzie świetnym rozwiązaniem!

Kojec drewniany przysłuży Ci się też, jeśli Twój pies żywiołowo reaguje na każde otwarcie bramy i wizyty nieznanych mu gości. W takiej sytuacji zagroda drewniana dla psa oszczędzi stresu zarówno gościom, jak i zapobiegnie ewentualnej ucieczce.

Jeśli kojec ma obrotowy uchwyt na miskę, przytulną budę i odpowiednie wyposażenie, to będzie on bardzo dobrym sposobem, by przyzwyczaić psa do nowego miejsca i twarzy. Stanie się dla niego azylem, w którym nikt mu nie będzie przeszkadzał, a drewniane ściany zapewnią spokój i izolację od dużej ilości dźwięków. Jednocześnie budowa kojca pozwala psu na obserwację okolicy, którą uważa za swój teren. Kojce drewniane od Stalmex to optymalny wybór dla Ciebie i Twojego czworonożnego przyjaciela!