Ile kosztuje garaż blaszany?

Garaże blaszane, cieszące się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli nieruchomości, są cenione za ich ekonomiczność i funkcjonalność. Choć często postrzegane jako jedne z najbardziej dostępnych cenowo rozwiązań w zakresie przechowywania pojazdów czy narzędzi, ich cena może różnić się w zależności od wielu czynników. Z poniższego artykułu dowiesz się, ile kosztuje garaż blaszany i czy rzeczywiście jest to opcja na każdą kieszeń.

Ile kosztuje garaż blaszany

Jak wygląda garaż blaszany?

Garaż blaszak to konstrukcja, która zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Wygląd tego typu garażu jest dość prosty i minimalistyczny, co sprawia, że doskonale wpasowuje się w różne style architektoniczne. Głównym materiałem używanym do budowy garażu blaszanego jest oczywiście wysokiej jakości blacha, która może być w kolorach z palety RAL i BTX lub drewnopodobna. Oczywiście istnieje także możliwość wykonania konstrukcji z blachy ocynkowanej – takie garaże metalowe cieszą się największym zainteresowaniem.

Wnętrze garażu blaszanego jest przestronne i funkcjonalne. W zależności od potrzeb i preferencji właściciela można je wyposażyć rodzaju regały czy szafki. Blaszane garaże są również łatwe w utrzymaniu czystości – wystarczy regularnie je zamiatać i od czasu do czasu umyć ściany wodą z detergentem, np. przy użyciu myjki ciśnieniowej.

Garaż blaszany – ile kosztuje?

Jaki jest koszt garażu blaszanego? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak cena mieści się w zakresie od około 2 000 zł w przypadku najprostszych konstrukcji przeznaczonej na jeden samochód do nawet około 30 000 zł za model w dużym rozmiarze połączony z wiatą.

Cena za garaże blaszane szeregowe zaczyna się od około 10 000 zł, jednak zwykle takie konstrukcje podlegają indywidualnej wycenie na życzenie klienta. Tak duża rozbieżność kosztów i propozycji sprawia, że każdy może znaleźć optymalne rozwiązanie dla siebie w korzystnej cenie, dostosowanej do budżetu przeznaczonego na taką inwestycję.

Garaż blaszany – koszt, który zależy od wielu czynników

Wielu z nas zastanawia się, od czego zależy koszt garażu blaszanego. Cena takiego obiektu jest zależna od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania zakupu takiej konstrukcji.

Na ostateczną cenę wpływa:

 • wielkość garażu – naturalnie, im większy garaż, tym większy koszt zakupu. Większa powierzchnia wymaga więcej wysokojakościowych materiałów do produkcji, co przekłada się na wyższe ceny. Wielkość garażu zwykle wiąże się także z liczbą stanowisk – garaże jednostanowiskowe będą tańsze niż te dwu- czy trzystanowiskowe;
 • typ bramy – brama to kluczowy element każdego garażu, a jej rodzaj ma znaczący wpływ na cenę. Brama dwuskrzydłowa jest zwykle jednym z najtańszych rozwiązań, ale może nie być tak wygodna w użytkowaniu jak brama uchylna. Brama uchylna, choć droższa, zapewnia łatwość obsługi i może być wyposażona w automatyczne systemy otwierania;
 • rodzaj dachu – niezależnie od tego, czy do przykrycia  garażu wykorzystana została blacha ocynkowana, czy w kolorach w palety RAL i BTX, wybrany model może mieć dach dwuspadowy lub jednospadowy, np. ze spadem to tyłu. Opcja ta również może wpłynąć na ostateczną cenę;
 • dodatki:
  • okna – wyposażenie garażu blaszanego w okna nie tylko zwiększa koszt, ale również dodaje wartości estetycznej i funkcjonalnej, zapewniając dodatkowe światło dzienne;
  • ściany działowe – pozwalają na segmentację przestrzeni wewnętrznej garażu, co jest szczególnie przydatne, gdy chcemy wydzielić różne strefy przechowywania lub warsztat;
  • kratki wentylacyjne – niezbędne do zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza w garażu, chroniąc przed kondensacją i wilgocią;
  • filtr antykondensacyjny – zabezpiecza wnętrze garażu przed nadmierną wilgotnością, zapewniając dłuższą żywotność przedmiotom przechowywanym wewnątrz;
  • rynny – chociaż mogą wydawać się drobnostką, odpowiednie systemy odwodnienia są kluczowe dla ochrony garażu przed uszkodzeniami spowodowanymi nadmiarem gromadzącej się wody;
  • okucia – elementy takie jak okucia dachowe czy narożne nie tylko wzmacniają konstrukcję garażu, ale także dodają mu estetycznego wyglądu. Ich jakość i rodzaj mogą wpłynąć na cenę końcową produktu.

Podsumowując, cena garażu blaszanego będzie zależała od wielu czynników, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i budżetu. Wybierając odpowiednie rozwiązania, możemy uzyskać produkt, który idealnie spełni nasze oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki.

Garaże szeregowe i z wiatą – luksusowe alternatywy dla tradycyjnych garaży blaszanych

Gdy mowa o koszcie garażu blaszanego, warto także wspomnieć o najbardziej zaawansowanych konstrukcjach, czyli wariantach z wiatą i szeregowych. Te opcje często są postrzegane jako bardziej luksusowe i w związku z tym mogą być droższe niż standardowe modele.

 • Garaże szeregowe – to rozwiązanie jest szczególnie popularne wśród właścicieli nieruchomości, którzy posiadają więcej niż jeden pojazd lub chcą zapewnić miejsce parkingowe dla kilku mieszkańców. Garaże szeregowe, ze względu na ich konstrukcję i potrzebę zapewnienia dostępu do każdego pojedynczego garażu, wymagają dodatkowych materiałów oraz bardziej skomplikowanego projektu. Dodatkowe ściany działowe, instalacje oraz bramy do każdego z segmentów zwiększają koszty produkcji.
 • Garaże z wiatą – połączenie tradycyjnego garażu z otwartą przestrzenią (wiatą) to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć szybki dostęp do swojego pojazdu, ale jednocześnie chcą chronić go przed czynnikami atmosferycznymi. Wiata, będąca integralną częścią takiego garażu, wymaga dodatkowych materiałów do budowy i może także wymagać bardziej zaawansowanych rozwiązań dachowych. Ponadto takie konstrukcje mogą zamienić się w komfortowe i praktyczne pomieszczenia gospodarcze.

Cena garażu blaszanego a koszt montażu

W naszej ofercie montaż, jak i transport garażu, są wliczone w cenę, co oznacza, że są one realizowane bez dodatkowych kosztów dla klienta. Jako profesjonalny producent garaży blaszanych zapewniamy staranne wykonanie prac, które przeprowadzane są przez wykwalifikowanych montażystów, gwarantujących najwyższą jakość i precyzję powierzonych nam zadań. Co ciekawe, w przypadku typowych garaży czas montażu wynosi zaledwie godzinę, podczas gdy bardziej nietypowe konstrukcje są montowane w ciągu kilku godzin.

Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów związanych z montażem. Po pierwsze, do prawidłowego montażu garażu potrzebny jest dostęp pojazdem ciężarowym. Przed złożeniem zamówienia warto upewnić się, że taka możliwość istnieje bez względu na warunki pogodowe. Po drugie, po zakończeniu prac montażowych, niezbędne jest niezwłoczne przymocowanie konstrukcji garażu do podłoża, aby zagwarantować jej stabilność i trwałość.

Wybierając ofertę sklepu blaszaki.com.pl, klient otrzymuje nie tylko produkt wysokiej jakości, ale także kompleksową usługę montażu i transportu, co czyni całą inwestycję bardziej opłacalną i bezproblemową.

FAQ:

 • Ile kosztuje garaż blaszany?

Koszt garażu blaszanego zaczyna się od około 2 000 zł dla prostych modeli, a może dochodzić do 30 000 zł za większe wersje z wiatą. Garaże blaszane szeregowe kosztują od 10 000 zł wzwyż, lecz ich cena jest często indywidualnie ustalana. Dzięki różnorodności oferty, każdy może znaleźć coś dla siebie w swoim budżecie.

 • Od czego zależy cena garażu blaszanego?

Ceny garaży blaszanych zależą od wielu czynników, w tym jego wielkości, typu bramy oraz dodatków, takich jak okna, ściany działowe czy specjalne okucia. Wybór odpowiednich elementów i funkcji wpłynie na ostateczną cenę, umożliwiając dostosowanie inwestycji do indywidualnych potrzeb i budżetu.

 • Czy warto inwestować w garaż blaszany?

Warto inwestować w garaż blaszany, ponieważ stanowi on ekonomiczne i trwałe rozwiązanie do przechowywania pojazdów oraz narzędzi. Dzięki możliwościom dostosowania do indywidualnych potrzeb oraz szybkiemu montażowi, garaże blaszane oferują idealne połączenie funkcjonalności i korzystnej ceny.