PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Przygotowanie podłoża pod konstrukcję stalową:

1. Starannie przygotowany podłoże jest warunkiem idealnego montażu.

2. Zasadniczo wyróżniamy cztery sposoby przygotowania podłoża.

  • Jednym z najbardziej popularnych i najlepszych rozwiązań jest wykonanie wylewki betonowej. Powinna ona być powiększona o minimum 10 cm z każdej strony konstrukcji i mieć grubość przynajmniej 20 cm.
  • Kostka brukowa również może posłużyć do przygotowania podłoża pod konstrukcję. Jej obszar również powinien być większy o 10 cm z każdej strony konstrukcji.
  • Kolejnym rozwiązaniem są płyty chodnikowe, które układa się pod ścianami nośnymi powinny mieć one co najmniej 20 cm głębokości, a każdy z ich boków minimum 30 cm długości. Bardzo ważne jest, aby były one dobrze wypoziomowane, dlatego podczas betonowania powinno się raz za razem sprawdzać głębokość ich montażu. Osoba montująca płyty chodnikowe powinna również sprawdzić przekątne od rogu do rogu. Jeśli dwukrotnie uzyska tę samą wartość, Twój garaż będzie później ustawiony pod kątem prostym.
  • Podbudowa punktowa sprawdzi się w momencie, kiedy nie jesteś pewny lokalizacji konstrukcji lub planujesz jej montaż tylko tymczasowo. Jest to stosunkowo najtańsze rozwiązanie. Wymiar podbudowy punktowej powinien wynosić co najmniej 30 cm x 30 cm. Im większa i cięższa konstrukcja, tym większe powinny być poszczególne punkty podparcia. Garaż o wymiarach 3 m x 6 m powinien mieć co najmniej sześć takich punktów.

3. Po zamontowaniu konstrukcji stalowej bardzo ważne jest przymocowanie jej do fundamentu. W ten sposób konstrukcja zyskuje odpowiednie podparcie. Kotwiczenie możesz wykonać sam lub zlecić to nam (usługę tę wykonujemy za dodatkową opłatą).